сите категории

Вести

Вие сте тука:Дома> Вести

Добредојдовте посета на тајландски клиенти на 17 јули

Време: 2023-08-04 Посети: 36

1

Со задоволство можеме да објавиме дека нашата ценета фабрика за внатрешни ѕидни панели WPC во Лини, Кина, имаше привилегија да биде домаќин на посета од ценет клиент од Тајланд на 17-ти јули. Оваа посета означи значајна пресвртница во нашите меѓународни деловни потфати, бидејќи продолжуваме да го шириме нашето присуство на глобалниот пазар.

За време на посетата, нашиот посветен тим ѝ приреди топло добредојде на тајландската делегација, нудејќи им прониклива обиколка на нашиот најсовремен производствен капацитет. На ценетите гости им беше дадено длабинско разбирање за нашите напредни производствени процеси, покажувајќи ги стандардите за висок квалитет до кои се придржуваме во текот на секоја фаза од производството.

Посетата даде одлична можност за нашите тајландски колеги од прва рака да бидат сведоци на иновативните технологии што ги усвоивме за да ја подобриме еко-пријателската и одржливоста на нашите WPC внатрешни ѕидни панели. Ја нагласивме нашата посветеност за зачувување на животната средина преку вклучување на обновливите извори на енергија во нашите производни практики.

Понатаму, нашите експерти за дизајн и истражување се вклучија во плодни дискусии со делегацијата во посета, споделувајќи увид во најновите трендови и преференции на потрошувачите во индустријата за ѕидни панели. Колаборативната размена на идеи дополнително го зајакна нашето разбирање за тајландскиот пазар, овозможувајќи ни подобро да ги приспособиме нашите производи за да ги задоволат нивните специфични потреби и преференции.

Посетата заврши со потпишување на долгорочен договор за соработка помеѓу нашата компанија и ценетиот тајландски клиент, зацврстувајќи го стратешкото партнерство за исполнување на нивните барања за внатрешни ѕидни панели WPC. Овој договор го означува почетокот на долга и просперитетна соработка, зајакнување на нашето присуство на пазарот во Југоисточна Азија.

Додека размислуваме за оваа успешна посета, благодарни сме за довербата што нашите тајландски партнери ја даваат во нашите производи и услуги. Остануваме посветени на одржувањето на највисоките стандарди за квалитет, одржливост и задоволство на клиентите додека тргнуваме на ова возбудливо патување на раст и соработка.

Одејќи напред, нашата компанија ја потврдува својата посветеност за поттикнување силни односи со клиентите ширум светот, прифаќајќи ги можностите за технолошки напредок и продолжувајќи да биде водечки играч во глобалната индустрија за внатрешни ѕидни панели WPC.

За дополнителни прашања и информации за нашите производи и услуги, ве молиме слободно контактирајте не.

Жешки категории