сите категории

WPC Големи ѕидни панели

Ти си тука : Дома> Производи > WPC Големи ѕидни панели

6
1 облога за ѕидови
2 декорација на внатрешни ѕидни панели
3 ПВЦ летви ѕиден панел
4 панели 3d pvc ѕидна уметност декоративна
5 декорација на ѕидни панели
Мода топла продажба на wpc обложена ѕидна плоча wpc ѕидна плоча цена за внатрешна декорација на куќа
Мода топла продажба на wpc обложена ѕидна плоча wpc ѕидна плоча цена за внатрешна декорација на куќа
Мода топла продажба на wpc обложена ѕидна плоча wpc ѕидна плоча цена за внатрешна декорација на куќа
Мода топла продажба на wpc обложена ѕидна плоча wpc ѕидна плоча цена за внатрешна декорација на куќа
Мода топла продажба на wpc обложена ѕидна плоча wpc ѕидна плоча цена за внатрешна декорација на куќа
Мода топла продажба на wpc обложена ѕидна плоча wpc ѕидна плоча цена за внатрешна декорација на куќа

Мода топла продажба на wpc обложена ѕидна плоча wpc ѕидна плоча цена за внатрешна декорација на куќа


Композити од дрво-пластика (Wood-Plastic Composites, WPC) е нов тип на композитен материјал кој цвета во индустријата за декорација на внатрешни и надворешни работи во последниве години. Ова е нов тип на материјал измешан со различни суровини како PVC, PE и брашно од дрво.

Пребарување
Опис

1. Опис

Композити од дрво-пластика (Wood-Plastic Composites, WPC) е нов тип на композитен материјал кој цвета во индустријата за декорација на внатрешни и надворешни работи во последниве години. Ова е нов тип на материјал измешан со различни суровини како PVC, PE и брашно од дрво.

спецификации
1
2
3


Име на производотМоден жешко продаван ѕиден панел обложен со wpc за внатрешна декорација на куќа
моделYL16924
Големина (ширина и дебелина)169 * 24mm
Втор2.8м, 2.95м, 3.0м или приспособено
МатерилаКомпозит од дрво пластика
БојаПрилагодено
Ниво на отпорност на пламенB1 (највисоко ниво на WPC производот)
Апсорпција на водаПомалку од 1%
рок на плаќање30% T/T депонирани, биланс 70% T/T платен пред пратката
апликацијаКомерцијална или домашна внатрешна декорација
инсталацијаБрза и лесна инсталација
MOQ500 метри
Име на брендEvokeWPC
пакетПрофесионален картон за извоз, палета или прилагоден
Период на испоракаВо 10 денови
По продажна услугаВраќање и замена
Гаранција30 години
Карактеристики

панел за обложување на ѕидови

1) Добри перформанси за обработка

Дрво-пластичните композити содржат пластика и влакна, па затоа имаат преработувачки својства слични на дрвото. Тие можат да се пилаат, заковаат и планираат со алатки за обработка на дрво, а нивната моќ на држење на ноктите е значително подобра од другите синтетички материјали. Механичките својства се супериорни во однос на дрвените материјали. Моќта на држење на ноктите е генерално 3 пати поголема од онаа на дрвото и 5 пати поголема од онаа на честичките.

2) Добри својства на јачина

Композитите од дрво-пластика содржат пластика, така што имаат подобар модул на еластичност. Покрај тоа, бидејќи содржи влакна и е целосно измешан со пластика, има физички и механички својства еквивалентни на тврдото дрво како отпорност на компресија и свиткување, а неговата издржливост е значително подобра од обичните дрвени материјали. Тврдоста на површината е висока, генерално 2-5 пати поголема од онаа на дрвото.

3) Отпорност на вода, отпорност на корозија, долг работен век

Во споредба со дрвото, дрво-пластичните материјали и нивните производи се отпорни на силна киселина и алкали, вода и корозија и не репродуцираат бактерии, не се лесни за јадење од инсекти и не растат габи. Долг работен век, до 50 години или повеќе.

4) Одлични прилагодливи перформанси

Преку адитиви, пластиката може да претрпи промени како што се полимеризација, пенење, стврднување и модификација, со што се менуваат карактеристиките на дрвените пластични материјали како што се густината и цврстината, а исто така може да исполни посебни барања како што се анти-стареење, антистатички и отпорен на пламен.

5) Својство за стабилност на светлина и боење

Има стабилност на ултравиолетова светлина и добра особина за боење.

6) Еко пријателски

Неговата најголема предност е претворање на отпадот во богатство, а тој може 100% да се рециклира и репродуцира. Може да се распадне и нема да предизвика „бело загадување“. Тоа е вистински зелен производ.

7) Широки извори на суровини

Пластичната суровина за производство на композитни материјали од дрво-пластика е главно полиетилен или полипропилен со висока густина, а дрвените влакна може да бидат брашно од дрво, житни трици или дрвени влакна, а потребна е и мала количина на адитиви и други помагала за обработка. .

8) Поддршка OEM

Може да се направи во која било форма и големина по потреба.

Карактеристики02

апликација

апликација

Пакување и испорака

Пакување и испорака

Пакување:

Спакувавме во професионални картони за извоз или дрвени палети.

Поддржете приспособено пакување со лого.

Испорака:

Масовно производство: Обично по море (FCL/LCL)

Примерок: Со меѓународно изразување

Профил на компанијата

1

1) 10 години фабрички гарантиран квалитет

Shandong Yulin New Decoration Materials Co., Ltd. е филијала на компанијата Shandong Fuju New Materials Co., Ltd, која е фабрика од 60000 квадратни метри со повеќе од 10 години искуство во производство на WPC производи. Богатото искуство во производството може да обезбеди висок квалитет.

2) Фокусирајте се на производите за декорација на материјали од WPC

Нашата компанија е специјализирана за истражување и развој на материјали за внатрешна декорација на WPC, производство и продажба. Нашите главни производи вклучуваат WPC ѕиден панел, цевка, таван, обложување на ѕидови, покриви и огради итн. Ние посветуваме нудиме висококвалитетни производи за клиентите со напредна опрема и квалификуван персонал.

3) Богати линии на производи - Гарантирана испорака

Имаме повеќе од 30 производни линии за истиснување, вклучително и 9 производствени линии за истиснување од големи размери, повеќе од 500 комплети различни абразивни алатки и годишно производство од повеќе од 20,000 тони дрвени пластични материјали за заштита на животната средина. Центарот за длабока обработка има 26 линии за обложување со ладно лепак, 12 линии за производство на топлотопени премази на PUR, 1 опрема за обработка на површината со УВ боја и 4 опрема за олеснување на површината за да се создадат еколошки декоративни материјали со високи стандарди, повеќе категории за клиентите. Во последниве години, нашата фабрика воведе серија напредна опрема, посветена на развој на нови производствени процеси и формулации за подобрување на квалитетот и понуда на повеќе стилови.

4) Совршен систем за управување со квалитет

Нашиот оддел за КК развива планови за проверка на квалитетот за секоја серија на стоки. Од инспекција на материјалот до инспекција на пакување, ние се погрижуваме секој процес да е целосно во согласност со стандардот. Ние го ажурираме секој чекор од вашата нарачка и нудиме услуга за инспекција пред испорака за сите клиенти.

5) Богато извозно искуство

Нашите производи се извезени во повеќе од 80 земји како САД, Австралија, Германија, Мексико, Бразил итн. Нашите квалификувани меѓународни продажби можат да ја фатат вашата потреба и да ви го понудат најдоброто решение за вас! Добредојдовте на сите клиенти од целиот свет посетете ја нашата фабрика!

Зошто да не изберете

Зошто да не изберете

Сертификати

Сертификати

Ве молиме контактирајте со нас за да ги добиете целосните сертификати!

Често поставувани прашања

1) Какви се вашите услуги по продажбата или политиките за гаранција?

Нудиме 5-30 години или гаранција според вашите купени производи. Откако ќе ги примите производите, доколку се скршат или имаат други проблеми со квалитетот, ќе ви ја вратиме целосната уплата освен виша сила. За време на процесот на вашата продажба или на вашите клиенти нормално користење (не луѓе направија демаж), доколку има проблеми со квалитетот, ние исто така ќе организираме рефундирање. Во овие ситуации, треба да ни помогнете да собираме слики или видеа од лоши производи. Доколку е потребно, ќе одиме во вашата земја за да ја провериме реалната состојба. Ако не сакате да ги вратите парите, ние исто така би можеле да ви ги вратиме соодветно производите.

2) Дали поддржувате OEM?

Да. Ние поддржуваме целосен OEM. Можете да дизајнирате модел, боја, големина и пакување.

3) Кои се вашите примери на политики?

Ние нудиме бесплатни примероци за нашите редовни стилови. Наплаќаме за прилагодени примероци.

4) Колку е времето за деликатност?

Обично за 10 дена.

Испраќам барање

Жешки категории